Ogłoszenia

Wznowienie zajęć !

Wznowienie zajęć !

KARATE DLA KAŻDEGO!Wszystkich, którzy chcą zadbać o swoją kondycję, poczuć się lepiej i spędzić aktywnie wolny czas, zapraszamy !!!

23 Sie 2015

1 %

1 %

PRZEKAŻ KLUBOWI NIE URZĘDOWI ! Jak przekazać 1% podatku? Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. PIT (28, 36, 36L, 37, 38) należy wpisać: SZCZYCIEŃSKI KLUB KYOKUSHIUN KARATE KRS OOOOO 170 44 Ponad 120 młodych karateków z SKKK...

16 Sty 2015

Grafik zajęć SKKK

Grafik zajęć SKKK

 

02 Wrz 2014

4 Piknik Rodzinny SKKK z okazji Dnia Dzi…

4 Piknik Rodzinny SKKK z okazji Dnia Dziecka

Zapraszamy 31.maja 2014 do Leśniczówki LIPNIK k/Szczytna (ok 5 km w kierunku Zabiel)na 4 Piknik Rodzinny SKKK z okazji Dnia Dziecka Wyjazd autokarem:z Pasymia 9.40 z pod Gimnazjum ul Jana...

25 Maj 2014

MEMORIAŁ MASUTATSU OYAMY

MEMORIAŁ MASUTATSU OYAMY

„Niemożliwe uczyń możliwym” – Masutatsu Oyama (1923-1994) Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w specjalnym treningu Karate Kyokushin z okazji 20. rocznicy śmierci Masutatsu Oyamy. Trening będzie ogromnym wyzwaniem dla wszystkich uczestników,...

15 Kwi 2014

1 %

1 %

PRZEKAŻ KLUBOWI NIE URZĘDOWI ! Jak przekazać 1% podatku? Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. PIT (28, 36, 36L, 37, 38) należy wpisać: SZCZYCIEŃSKI KLUB KYOKUSHIUN KARATE KRS OOOOO 170 44 Ponad 120 młodych karateków z SKKK...

29 Gru 2013

Mecz piłkarski Karate vs Judo

Mecz piłkarski Karate vs Judo

ZAPROSZENIEwszystkich sympatyków japońskich sztuk walki zapraszamy na niecodzienne wydarzenie. Już 4 stycznia 2014 o godz 13:00 przy ul Lanca 1 na boisku Orlik  odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy...

29 Gru 2013

NOWY KURS SAMOOBRONY

Od 6.03.2012 ruszamy z nowym kursem samoobrony dla kobiet. Zapraszamy kobiety, które chcą lepiej sie poczuć niezależnie od wieku. W programie min. elementy jogi, ćwiczenia wzmacniające, rozciągające i poprawiające kondycyje...

02 Mar 2012

SEMINARIUM Z 4-krotnym MISTRZEM EUROPY

SEMINARIUM Z 4-krotnym MISTRZEM EUROPY

Zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium z P. Moczydłowskim Piątek - 2.03.2012 - godz. 16.00 Gim. w Pasymiu (dla chętnych) Sobota - 3.03.2012 -  godz. 11.00 i 16.00 Gim. nr 2 w...

01 Mar 2012

Pół zimowisko na wesoło...

Pół zimowisko na wesoło...

  Zdjęcia z półzimowiska  

24 Sty 2012

Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet

Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet

Zapraszamy wszystkie Panie  (niezależnie od wieku) !!! Z nami będziesz bezpieczna...  

05 Sty 2012
Strona główna
OPP 1%
Aktualności
Treningi
Instruktorzy
Zawodnicy
Goście
Galeria
Regulamin i składki
Kata
Budo
KontaktL I N K I
Reklama
Reklama

 

PRACOWITY WEEKEND

Pracowity weekend zaliczyli zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Seniorzy odwiedzili gród Kraka a juniorzy młodsi i kadeci zawitali do podwarszawskiego Józefowa.
Para seniorów Julia Kędzierska i Piotr Wiśniewski wystartowali w Akademickich Mistrzostwach Polski organizowanych przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Dla Piotra Wiśniewskiego ten rok zaczął się bardzo obiecująco. W styczniu wywalczył miejsce w Kadrze Narodowej na Mistrzostwa Europy w Wilnie a w teraz zdobył tytuł Akademickiego Wicemistrza Polski. W eliminacjach AMP stoczył dwie bardzo mocne i wyczerpujące walki lecz z powodu kontuzji do finału już nie wyszedł.


Tym razem mniej szczęścia miała nasza mistrzyni Europy Julia Kędzierska i już w pierwszej walce uległa po dogrywce na punkty zawodniczce z Tarnowa. W krakowskich zawodach nie ma kat od 50 kg, w której na co dzień występuje nasza zawodniczka, zmuszona więc była wystartować w kat wyższej do 55 kg.
- Piotrek to bardzo ambitny i pracowity młody zawodnik, którego cechuje niesamowita wydolność i ogromna siła, A ponieważ startuje w kat ciężkiej + 85 kg są to niepodważalne atuty, które od niedawna zaczął wykorzystywać – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – w przypadku Julki AMP potraktowaliśmy jako sprawdzian formy przed Mistrzostwami Europy w czerwcu. Po analizie jej walki wiemy już, w którym miejscu się znajduje i nad czy musi jeszcze popracować.
Juniorzy młodsi i kadeci: Ewa Gołaszewska, Natalia Hajn, Aleksandra Kruszyńska, Maja Rogacz, Aleksander Orzoł, Olaf Szempliński, Jan Rogala i Konrad Żelaznowski wystartowali w Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa z międzynarodową obsadą. W zawodach rywalizowało ponad 500 zawodników i zawodniczek z 42 klubów z Polski, Rosi i Łotwy. Najlepiej z naszych młodych wojowników spisała się niezawodna Ewa Gołaszewska, która wszystkie trzy walki wygrała przed czasem. Każda z walk była popisem umiejętności technicznych Ewy, a walka finałowa to połączenie dojrzałości i doświadczenia. Początek tej walki nie zapowiadał się kolorowo, ale Ewa szybko się pozbierała i przejęła inicjatywę. W konsekwencji znokautowała swoją rywalkę kilkoma mocnymi kopnięciami na korpus.
- Ewa kolejny raz potwierdziła ogromny swój talent i uratowała honor naszej drużyny – komentuje shihan Piotr Zembrzuski
W strefie medalowej zameldował się jeszcze jeden zawodnik SKKK Aleksander Orzoł, który w swojej kategorii wywalczył trzecie miejsce, pozostali nasi młodzi wojownicy wrócili do Szczytna bez medali ale z doświadczeniem.
Przepisy WKB, według których rozgrywany był turniej w Józefowie zasadniczo nie wiele się różnią od przepisów WKO (shinkyokushin). Jest jednak w WKB kilka technik nożnych, które na poziomie juniora młodszego i kadeta w WKO są zabronione. Nasi zawodnicy pierwszy raz próbowali swoich sił tych przepisach i choć żaden z nich tanio skóry nie sprzedał to chyba właśnie w zmianie przepisów należy upatrywać przyczynę tak małej, jak na zawodników SKKK, ilości przywiezionych medali. Zawodnicy SKKK okazję do poprawy wyniku medalowego będą mieli już za trzy tygodnie.

 

Copyright © 2010 Szczycieński Klub Kyokushin Karate. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Karate Szczyto, Karate Warmia, Szczycieński Klub Kyokushin Karate

Apláuz Agencja Reklamowa Toruń