W Bydgoszczy 4 listopada odbyła się 8 edycja międzynarodowego turnieju karate Kyokushin pod nazwą Young Oyama`s CUP z udziałem 305 zawodników z 34 klubów z Polski, Łotwy i Niemiec. Sędzią głównym turnieju był shihan Piotr Zembrzuski 5 dan.

Rok rocznie zawodnicy ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate BEST TEAM uczestniczą w tym prestiżowym wydarzeniu wiec i tym razem nie mogło być inaczej. Do Bydgoszczy pojechało 23 wojowników, spora grupka najwierniejszych fanów czyli rodziców oraz cuwająca nad wszystkim sensei Ewelina Mirosław 3 dan. W tak wspaniałej, niemal rodzinnej atmosferze medale sypały się jak z rękawa. Największy sukces odnotowali na swoim koncie: niezawodna Łucja Dragun oraz Mikołaj Barański. Oboje wygrali swoje kategorie w Kumite, a Łucja dodatkowo, jako jedyna, zdobyła srebro w konkurencji Kata.

Trenująca na co dzień pod okiem sensei Eweliny Łucja stała się naszym „pewniakiem” do medalu ponieważ z każdych zawodów wraca z trofeum – komentuje shihan Piotr Zembrzuski i dodaje – jej kategoria wiekowo-wagowa jest zawsze najliczniej obsadzona więc żeby mogła cieszyć się z medalu często musi stoczyć trzy, cztery pojedynki.

Tak też był i tym razem, Łucja Dragun w pięknym stylu wygrała cztery walki w tym dwie przed czasem. Cieszy fakt, że trenerzy SKKK Best Team w swoim systemie szkoleniowym zachowują ciągłość i na horyzoncie pojawiają się kolejni zawodnicy, którzy zaczynają regularnie stawać na podium. Jednym z nich jest młodziutki Adam Przychodko, który w Bydgoszczy pokazał co znaczy Duch Walki. W sumie stoczył cztery pojedynki przegrywając dopiero w finale z zawodnikiem z Łotwy. Ale największe słowa uznania zebrał po półfinałowym pojedynku. Po dwóch rundach sędziowie nie mogli zdecydować się komu przyznać zwycięstwo. W takim przypadku decyduje różnica wagi. Przeciwnik Adasia ważył o 4,1 kg więcej i tym samym nasz zawodnik został zwycięzcą. Przy czy trzeba nadmienić, że była to kategoria wagowa do 30 kg. więc 4 kg to spora różnica.