Zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate bardzo pracowicie spędzili minioną sobotę. Grupa dzieci i kadetów pojechała do Ząbek, gdzie odbył się Ogólnopolski Turniej Karate pod nazwą XV JUNIOR KYOKUSHIN CUP, a w tym samym czasie juniorzy i seniorzy udali się do Radzymina, aby wziąć udział w sparingu zorganizowanym przez Mazowiecki Okręgowy Związek Karate.

  • sparing w Radzyminie był sprawdzianem dla naszych zawodników przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Kołobrzegu, natomiast zawody w Ząbkach były formą bezpośredniej rywalizacji – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – dla jednych i drugich był to doskonały moment na zbieranie doświadczenia, poprawę umiejętności, techniki czy ducha walki, choć na różnych poziomach przygotowania.

Grupa „starszaków”, która walczyła w Radzyminie miała doskonałą okazję sprawdzić się z zawodnikami z innych organizacji często bardzo utytułowanymi i trzeba przyznać że nasi wojownicy zaprezentowali się doskonale. Mazowiecki Okręgowy Związek Karate uchodzi za najlepszy w Polsce więc wymiany ciosów z tej klasy zawodnikami zawsze przynoszą dobre efekty.

Obie grupy wykonały swoje zadania na medal. A skoro mowa o medalach to grupa walcząca w Ząbkach wywalczyła ich aż 15 (złoto-5, srebro-3, brąz-7). Nikt nie wracał do Szczytna z pustymi rękoma. Instruktorzy Kamil Grzegorczyk I Ewelina Mirosław mogą być dumni ze swoich podopiecznych. Kolejny raz duże brawa należą się rodzicom, którzy nie oszczędzali gardeł swoim pociechom. Takie turnieje wspomina się najchętniej.

Poniżej prezentujemy całą listę nagrodzonych zawodników:

Pierwsze miejsca:

Emilia Górska, Gabriel Czujak, Zachar Maszczyński,Jakub Gudzbeler, Antonii Szczepanek,

Drugie miejsca:

Piotr Napiórkowski, Jan Dawid, Grzegorz Hajn

Trzecie miejsca:

Hania Argalska, Milena Godlewska, Olaf Czauderna, Dawid Kaliszewski, Antoni Burliński, Aleksander Gugnacki, Nikodem Skibiński.