Po ostatnich Mistrzostwach Świata w Japonii kurz jeszcze nie opadł a zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate BEST TEAM podjęli kolejne wyzwanie.

Tym razem udali się do Zagańska, gdzie odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Okręgu Południowego Karate Kontaktowego, których wzięło udział 240 zawodników z 23 klubów. Organizatorem mistrzostw był Kielecki Klub Karate Kyokushin, sędzią głównym shihan Mariusz Godoś, sędzią technicznym shihan Piotr Zembrzuski a jedną z sędzin sensei Agnieszka Siemieniuk.

Do Zagańska pojechało tylko czworo naszych reprezentantów ale to wystarczyło, aby zająć 6 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Dodatkowo ucieszył nas fakt, że nasza najlepsza obecnie młodziczka, Łucja Dragun sklasyfikowana została na 3 miejscu w indywidualnym rankingu wszystkich zawodników a wszystko to za sprawą zdobytych przez nią 1 miejsca w kata i 3 miejsca w kumite. Oprócz Łucji jeszcze Katarzyna Młynarczyk przywiozła z Zagańska dwa medale, oba koloru srebrnego, natomiast Milena Godlewska stanęła na trzecim stopniu podium w kumite. Oprócz wyżej wymienionych młodziczek, na co dzień trenujących pod okiem sensei Eweliny Mirosław, na mistrzostwa pojechał Mikołaj Barański, który w pięknym stylu wygrał kategorię seniorów powyżej 90 kg.

Cieszę się gdy nasi zawodnicy odnoszą sukcesy, jednak zawsze interesuje mnie styl w jakim to czynią – komentuje shihan Piotr Zembrzuski i dodaje – dzięki doskonałej kadrze trenerskiej oraz zachowanej ciągłości startowej zawodników, SKKK Best Team Zembrzuski DOJO jest rozpoznawalną marką w świecie karate w Polsce i zagranicą i z tego jestem dumny najbardziej.

Był to ostatni start naszych karateków w tym roku kalendarzowym. Teraz krótki odpoczynek od startów, co nie oznacza bynajmniej przerwy w treningach. Wręcz przeciwnie teraz przyszedł czas na szkolenie techniczne i przygotowanie się do egzaminów, które odbędą się już pod koniec stycznia.