W tym roku to Hiszpania była gospodarzem Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin WKB. W słonecznej Barcelonie/Sabadell walczyło prawie 500 zawodników i zawodniczek z 23 krajów. W gronie reprezentantów Polski znalazło się 6 zawodników ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate BEST TEAM.

Jeszcze nigdy w historii klubu zawodnicy z SKKK BETS TEAM z jednych mistrzostw Europy nie przywieźli aż 6 pucharów. Mistrzostwa tradycyjnie rozpoczęły się od konkurencji Kata, w której tym razem nikt z naszych zawodników nie wziął udziału. Skupili się na konkurencji Kumite co przyniosło wspaniałe rezultaty. Olaf Szempliński rozpoczął swoją rywalizację od wolnego losu, w walce półfinałowej po bardzo ciężkim boju pokonał zawodnika ze Szczecina, a w pojedynku finałowym spotkał się ze swoim kolegą klubowym Mikołajem Barańskim. Mikołaj w pierwszej walce znokautował zawodnika z Kazachstanu, następnie to powtórzył to z zawodnikiem z Turcji a w finale stanął naprzeciwko Olafa. Dla obu zawodników było to bardzo ciężkie przeżycie. A ponieważ na co dzień trenują razem i znają się jak przysłowiowe „łyse konie”, można było spodziewać się zaciętego pojedynku. I tak też było, żaden się nie oszczędzał i nie chciał odpuścić. Większym doświadczeniem wykazał się Olaf i w dogrywce zdobył wazaari co ostatecznie przyniosło mu trzecie z rzędu zwycięstwo w ME. O ile Olafa można nazwać rutyniarzem to dla Mikołaja zdobycie wicemistrzostwa Europy jest pierwszym tak dużym sukcesem i miejmy nadzieję, że nie ostatnim. Kolejnym zawodnikiem, który bronił tytułu mistrzowskiego z przed roku był Jan Rogala. Podobnie jak jego kolega, dwóch pierwszych rywali Hiszpana i Ukraińca znokautował a w finale po dogrywce pokonał na punkty zawodnika z Kazachstanu. Natalia Hajn stoczyła trzy walki: pierwszą wygrała ze Szwajcarką drugą z Hiszpanką a w finale musiała uznać wyższość zawodniczki z Józefowa i ostatecznie cieszyć się z tytułu wicemistrzyni Europy. Kolejni nasi wojownicy Łucja i Aleks Dragun stoczyli po dwa pojedynki lecz na tym zakończyła się ich przygoda. Z Hiszpanii wrócili z opalenizną i brązowymi pucharami za trzecie miejsca. Przypomnijmy, że Aleks w swojej kolekcji już ma puchar za trzecie miejsce z ME ale Łucja z racji wieku (młodzieżowiec) dopiero rozpoczęła rywalizację w imprezach tej rangi . Jesteśmy pewni, że będziemy świadkami kolejnych wielkich sukcesów rodzeństwa Dragun.

  • to było niesamowite uczucie, gdy każdy z naszych zawodników wygrywał walkę po walce i zbliżał się do strefy medalowej – komentuje dumny I szczęśliwy shihan Piotr Zembrzuski - a kiedy okazało się, że już wszyscy zapewnili sobie miejsce na podium emocje sięgnęły zenitu.

Wyjazd do Barcelony na długo zapadnie w pamięci zawodnikom SKKK BEST TEAM, ponieważ pod wieloma względami był wyjątkowy. Nasi zawodnicy zdobyli rekordową liczbę pucharów aż 6, a w finale w jednej kategorii wagowo-wiekowej walczyło dwóch zawodników ze Szczytna.

Ogromne podziękowania należą się:

  • rodzicom za sfinansowanie wyjazdu do Barcelony,

  • Zarządowi Banku Spółdzielczego w Szczytnie za dofinansowanie wyjazdu,

  • Szkole Języka Angielskiego Let`s Go! za bezpłatne przygotowanie naszych zawodników do swobodnej konwersacji w Hiszpanii,

  • Adamowi Przychodko za dofinansowanie i pomoc organizacyjną w czasie pobytu

  • Kibicom za ogromny doping podczas mistrzostw,

Gdyby nie wasza pomoc byłoby o wiele trudniej wywalczyć tyle pucharów. Zostańcie z nami a nasi zawodnicy odwdzięczą się kolejnymi wielkimi sukcesami.

DOMO ARIGATOGOZAIMAS!

Autor: Piotr Zembrzuski