W dniach 25-26. listopada br. w Shizuoka w Japonii odbyły się Wagowe Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin SOKyokushin. Troje zawodników z SKKK BEST TEAM Zembrzuski DOJO wzięło w nich udział: Olaf Szempliński, Jan Rogala oraz Natalia Hajn. Samo uczestnictwo w mistrzostwach jest już ogromnym wyróżnieniem, a zdobycie medalu w Japonii nie lada wręcz wyczynem. Tej sztuki dokonała NATALIA HAJN zdobywając tytuł Wicemistrzyni Świata w kategorii Junior.

Na drodze do upragnionego mistrzostwa Natalia trzykrotnie spotykała się z zawodniczkami z Japonii. Pierwszą przeciwniczkę Natalia pokonała zdecydowanie na punkty, w kolejnym pojedynku po wspaniałym kopnięciu obrotowym na głowę zdobyła wazarri. W walce finałowej też nie było łatwo. Po pierwszej rundzie sędziowie ogłosili remis i zarządzili dogrywkę, w której to pod koniec nieznaczną przewagę uzyskała japonka i tym samym to ona zdobyła tytuł mistrzyni świata. Olaf Szempliński i Jan Rogala po wygraniu pierwszych walk, przegrali kolejne i odpadli z turnieju na poziomie ćwierćfinałów. Wszystkie walki stoczyli z zawodnikami gospodarzy.

  • Każdy kto choć trochę zna specyfikę japońskich turniejów ten wie jak trudno walczy się z tamtejszymi zawodnikami na ich terenie – komentuje shihan Piotr Zembrzuski, który w Japonii pełnił funkcję trenera Kadry Narodowej – niemniej jestem bardzo dumny z postawy moich podopiecznych, gdyż każdy z nich pokazał wspaniały styl i zostawił serce na macie.

Cała reprezentacja Polski przywiozła trzy puchary, dwa za drugie miejsce i jeden za trzecie. Tym bardziej cieszy fakt, że jeden z nich należy do SKKK Best TEAM Zembrzuski DOJO. Nasi zawodnicy dostarczyli nam wiele niezapomnianych emocji i przeżyli wspaniałą przygodę i godnie reprezentowali nasz kraj lecz bez pomocy z zewnątrz wyjazd do Japonii byłby bardzo trudny do zrealizowania.

W imieniu Zarządu SKKK pragnę złożyć ogromne podziękowania:

Adamowi Przychodko,

Gminie Szczytno,

Markowi Lech,

Wiesławowi Kott,

za wsparcie którego nam udzielili oraz wiarę w naszą reprezentację.

DOMO ARIGATO!