W minioną sobotę reprezentacja szczycieńskiego SKKK BEST TEAM wzięła udział w 7 edycji International Young Oyama`s CUP zorganizowanego przez Remus Dojo w Bydgoszczy. W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodników z 40 klubów z Polski, Łotwy i Ukrainy. Nad prawidłowym przebiegiem tego sportowego wydarzenia czuwał shihan Piotr Zembrzuski, który w tym dniu pełnił rolę sędziego głównego.

Zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate przywieźli do rodzinnego miasta aż 12 medali w tym 5 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe co w klasyfikacji drużynowej wyniosło SKKK BEST TEAM na II m. w kumite oraz III m. w kata. Jakby tego było mało decyzją sędziów i organizatora zawodów Ewa Gołaszewska wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju.

- decyzja w tej sprawie zapadła jednogłośnie, Ewa trzy z czterech walk wygrała przed czasem a tylko jedną przez wazari – komentuje z dumą shihan Piotr Zembrzuski – dodatkowo w kata okazała się bezkonkurencyjna

Równie wspaniale zaprezentowała się Natalia Hajn zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii wagowo-wiekowej. Ale wygranie walki to jedno a sposób w jaki tego dokonała to drugie. Otóż wszystkie swoje trzy przeciwniczki Natalia pokonała przez nokaut. Kolejna nasza zawodniczka, która zasługuje na wyróżnienie to Łucja Dragun. Bez większych problemów wygrała konkurencję kata a w kumie wygrała trzy z czterech walk co zapewniło jej trecie miejscu w turnieju. Jej brat Aleks nie pozostał gorszy i po trzech wygranych walkach w tym dwóch przez nokaut zameldował się w finale, lecz tu musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. W świetnej formie jest nasz wciąż aktualny mistrz Europy juniorów Olaf Szempliński, który kolejny raz zmierzył się ze starszymi od siebie młodzieżowcami, wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje walki. Następny reprezentant SKKK BEST TEAM, który ma spore szanse na medal w nadchodzących mistrzostwach Europy to Jan Rogala, on również zaprezentował bardzo dojrzały styl wygrywając z utytułowany Łotyszem. Dopiero w finale uległ nieznacznie aktualnemu mistrzowi świata z Bydgoszczy Pawłowi Stasińskiemu. W tym miejscu nadmienić należy, że Jan Rogala w kwietniu br. wygrał ze Stasińskim na turnieju w Kołobrzegu.

- wszyscy nasi zawodnicy za każdym razem dawali z siebie wszystko, taka postawa bardzo nakręcała pozostałych do jeszcze większego wysiłku – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – nasza drużyna była jak jeden organizm, z optymizmem patrzę na nadchodzące ME.   

Zawodnicy SKKK BEST TEAMU od zawsze dostarczają nam wiele wspaniałych sportowych przeżyć i emocji. Walczą z ogromnym zaangażowaniem ko radości swoich kibiców i trenerów. Trzymamy mocna kciuki za udane występy na listopadowych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Dębicy.

Oto wszystkie wyniki naszych wojowników:

I miejsca w kumie:

Ewa Gołaszewska, Olaf Szempliński, Natalia
Hajn

I miejsca w kata:

Ewa Gołaszewska, Łucja Dragun

II miejsca w kumie:

Grzegorz Hajn, Aleks Dragun, Jan Rogala, Maksymilian Zembrzuski

III miejsca w kumie:

Łucja Dragun, Mikołaj Barański, Kasia Młynarczyk