Mistrzostwa Polski PZKK: Trzy medale z Limanowej

Zawodnicy ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate (SKKK) sukcesywnie powiększają swoją statystykę medalową. W minioną sobotę przywieźli z Limanowej trzy medale z Mistrzostw Polski PZKK. Organizatorem mistrzostw był Limanowski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Zbigniewa Golińskiego, a na trzech matach rywalizowało 330 zawodników z 61 klubów z całej Polski.

SKKK BEST TEAM: 121 medali zdobytych

Dzięki Olafowi Szemplińskiemu, Janowi Rogali i Mikołajowi Barańskiemu liczba zdobytych medali przez zawodników z SKKK BEST TEAM wzrosła do 121. Olaf Szempliński potwierdził swoją dominację w swojej kategorii wiekowo-wagowej, a Mikołaj Barański i Jan Rogala zdobyli wicemistrzostwo Polski w karate kontaktowym. Pozostali czterej reprezentanci przegrali swoje drugie walki o wejście do strefy medalowej.

Wysoki poziom zawodów i komentarz trenera

Shihan Piotr Zembrzuski komentuje: "Ze względu na udział aż 12 różnych organizacji karate kontaktowego z całej Polski, poziom walk był bardzo wysoki, a każdy zawodnik był wielką niespodzianką dla przeciwnika. Tym bardziej jestem zadowolony z osiągnięć naszych podopiecznych oraz ze stylu, w jaki się zaprezentowali."

Ostatnie mistrzostwa Polski dla trójki zawodników

Dla Olafa Szemplińskiego, Mikołaja Barańskiego oraz Natali Hajn były to ostatnie mistrzostwa Polski w kategorii junior, gdyż już na jesieni będą zmuszeni rywalizować z seniorami. Niemniej, za trzy tygodnie czeka ich Mistrzostwa Europy WKB w Hiszpanii, gdzie mamy nadzieję na poprawę statystyki zdobytych medali.

Gratulacje i życzenia sukcesów

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom z SKKK BEST TEAM oraz życzymy sukcesów w słonecznej Barcelonie.

Autor: Piotr Zembrzuski