Mistrzostwa Polski Północnej w Golubiu-Dobrzyniu

W minioną sobotę ośmioro zawodników Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate BEST TEAM wzięło udział w Mistrzostwach Polski Północnej organizacji PFKK w Golubiu-Dobrzyniu. W turnieju wzięło udział ponad 160 zawodników z 21 klubów. Reprezentanci SKKK BEST TEAMU wywalczyli dziewięć medali oraz trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Tylko jednej osobie nie udało się dotrzeć strefy medalowej.

Konkurencja Kata

Zawody rozpoczęły się od konkurencji kata. Trzeba nadmienić, że każda organizacja troszkę inaczej interpretuje formy Kata, więc zawodnikom z poza niej trudno jest rywalizować. Ta sztuka udała się rodzeństwu Grzegorzowi i Natali Hajn, pierwszy wygrał swoją kategorię a Natalka zdobyła brązowy medal. O dużym pechu może mówić inne rodzeństwo Aleks i Łucja Dragun, oboje zajęli czwarte, chyba najgorsze dla sportowca miejsce.

Walki Kumite

Po tych zmaganiach przyszedł czas na kumite czyli walki. A tu wspaniałe wieści bowiem aż 6 naszych wojowników stanęło na najwyższym stopniu podium i 1 na drugim. Wyżej wspomniani Aleks i Łucja Dragun mocno zmotywowani niedosytem po konkurencji kata, wygrywali walkę ze walką aż pokonali wszystkich przeciwników. Rodzeństwo Hajn nie chciało być gorsze i również zameldowało się na podium, Natalia na pierwszym a Grzegorz na drugim stopniu.

Ciekawostki z zawodów

Ciekawostką był pojedynek Mikołaja Barańskiego. Ponieważ w jego kategorii (ciężkiej) zgłosił się tylko jeden przeciwnik organizator skorzystał z możliwości zorganizowania pojedynku zakontraktowanego na dwie rundy. Jednak Mikołaj nie skorzystał z tej propozycji i już w pierwszej rundzie znokautował swojego rywala. Również Jan Rogala nie dał większych szans swoim rywalom kończąc swoje pojedynki przed czasem. Ostatni z naszych wojowników Olaf Szempliński już trzeci raz zmierzył się z seniorami i kolejny raz nie pozostawił złudzeń, kto jest najlepszy wyraźnie pokonując z dużą przewagą swoich rywali.

>Komentarz shihan Piotra Zembrzuskiego: Zawody w Golubiu-Dobrzyniu potraktowaliśmy jako start kontrolny przed MP PZKK w Limanowej bez presji na wynik – komentuje shihan Piotr Zembrzuski – i pewnie dlatego, każdy z naszych zawodników walczył z wielkim luzem i bez trudu realizował założenia taktyczne, ale na analizę przyjdzie jeszcze czas.

Przygotowania do kolejnych zawodów

Teraz zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate przygotowują się do wspomnianych przez Shihan kwietniowych mistrzostw Polski w Limanowej oraz do mistrzostw Europy, które odbędą się 5-7 maja w słonecznej Barcelonie. Nie oznacza to jednak, że SKKK Best Team ma propozycje tylko dla najlepszych swoich zawodników, już w najbliższy weekend inny skład pojedzie do Kołobrzegu walczyć w ogólnopolskim turnieju o Morską Perłę.

Podsumowanie

Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa. Sukcesy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate BEST TEAM na Mistrzostwach Polski Północnej pokazują, że determinacja, ciężka praca i zaangażowanie przynoszą wymierne rezultaty. Mamy nadzieję, że nadchodzące zawody również przyniosą wiele emocji i sukcesów dla naszych zawodników.

Autor: Piotr Zembrzuski